Mobilny masażysta
Karol Sobczyk

Masaż z dojazdem do domu
Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Kosakowo, Mosty, Rewa, Koleczkowo i okolice

Pierwszy masaż, może być lekko stresujący. Nie wiemy czego się spodziewać, co ze sobą zabrać czy po prostu czujemy dyskomfort w związku z rozebraniem się przed obcą osobą. Chcąc Cię przygotować jak najlepiej i byś czuła się komfortowo, przedstawię Ci kilka wskazówek jak się przygotować do masażu.

Przestrzeń do masażu

Mój stół po rozłożeniu ma wymiary około 0,7m x 2m, dlatego potrzebuję minimum 1,5m x 2,5m przestrzeni.

Świeżość i czystość

Przed masażem warto wziąć prysznic lub kąpiel. Ciepła woda, poczucie świeżości i czystości potrafi bardzo dobrze nas odprężyć i wstępnie rozluźnić, przez co łatwiej będzie Ci odpocząć podczas masażu. Dodatkowo i Ty, i ja będziemy się lepiej czuli bez nieprzyjemnego zapachu.

Wywiad z pacjentem

Przed masażem powinna odbyć się rozmowa. Warto sobie przypomnieć choroby i dolegliwości, które Cię ostatnio spotkały. Niektóre z nich mogą być przeciwwskazaniem do masażu. Oprócz tego, jeśli posiadasz, możesz przygotować wyniki badań lub zdjęcia RTG masowanych obszarów. Taki wywiad jest po to, aby zadbać o Twoje bezpieczeństwo i lepiej dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Jedzenie i picie

Zarówno pełen jak i pusty żołądek może nam popsuć cały masaż. Postaraj się zjeść coś lekko strawnego najpóźniej na godzinę przed masażem. Warto również nie pić za dużo, ponieważ ucisk na pęcherz na pewno nie pozwoli Ci się w pełni rozluźnić i zrelaksować.

Toaleta

Warto przed masażem skorzystać z toalety, aby nic nam nie przeszkadzało podczas masażu. Masaż nie powinien być przerywany, jednak jeśli będziesz bardzo potrzebować, to nie bój się powiedzieć. Jesteśmy ludźmi, tak jesteśmy zbudowani i tak funkcjonujemy.

Długie włosy

Jako masażysta mogę Wam szczerze powiedzieć, że długie rozpuszczone włosy, potrafią naprawdę uprzykrzyć masaż. Dla komfortu własnego i masażysty (nie raz zdarzyło mi się niechcący pociągnąć za włosy) warto dość wysoko związać włosy.

Stanik

[Wskazówka dla Kobiet] Jeśli będziesz mieć masowany grzbiet, a nie chcesz ściągać górnej części bielizny, warto założyć stanik rozpinany z tyłu zamiast sportowego topu. Rozpiąć stanik będzie można dopiero gdy się położysz na stole do masażu.

Ból i dyskomfort

W masażu uczestniczą dwie osoby, masażysta i osoba masowana. Dlatego pomiędzy masażystą, a osobą masowaną powinien odbywać się dialog. Gdy coś Was boli czy czujecie dyskomfort w jakimś miejscu, powiedzcie o tym masażyście. Nie wszystko jesteśmy w stanie wyczuć, a oprócz tego każdy ma inny próg bólu. Więcej o tym czy masaż boli, znajdziecie tutaj.

Nie pomagaj masażyście

Czasem świadomie lub nieświadomie chcemy pomóc masażyście utrzymując jakąś pozycje. Nie pomożesz tym, a wręcz przeciwnie. To co możesz zrobić, to rozluźnić się i nie stawiać oporu. Masaż będzie wtedy łatwiejszy, efektywniejszy i przyjemniejszy.

Daj mi znać czy udało mi się rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli jest coś jeszcze co Cię intryguje czy jest niejasne, to napisz w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej i jak najdokładniej.

Oczywiście zachęcam Was do skorzystania z masażu i przekonania się na własnej skórze ( DOSŁOWNIE ) jak ten masaż działa.

Dziękuję.

Dodaj komentarz

O mnie

Cześć! Nazywam się Karol Sobczyk. Jestem masażystą i trenerem personalnym. Zawodowo zajmuję się usuwaniem bólu pleców, a w niektórych przypadkach mogę odmłodzić ciało o kilka lat. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Ja Cię lubię, a Ty mnie?

Newsletter

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisując się oświadczasz, że zgadzasz się na otrzymywanie maili w ramach Newslettera. Więcej info tutaj.

Szanuję Ciebie, Twoją prywatność i Twój czas. Będę wysyłał Ci wszelkie aktualności, informacje o nowościach i podsumowaniach. W każdym momencie możesz się wypisać z newslettera.

Masaże

Masażysta Karol Sobczyk

0

Od umówienia na masaż dzieli Cię jeden krok

Wypełnij poniższe pola i oczekuj telefonu ode mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 48h (zazwyczaj w ciągu 12h)