Mobilny masażysta
Karol Sobczyk

Masaż z dojazdem do domu
Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Kosakowo, Mosty, Rewa, Koleczkowo i okolice

masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jednym z najpopularniejszych masaży i mogę go użyć jako formę terapii w celach leczniczych lub jako masaż odprężający i relaksacyjny. Jest to manualna ingerencja w tkanki miękkie przy użyciu takich technik jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski, oklepywanie czy wibracja. Wszelkie ruchy mogę wykonać w różny sposób to znaczy, że w zależności od Twojego celu i preferencji, mogę użyć większej lub mniejszej siły nacisku czy regulować tempo wykonywanych technik. Masaż może być częściowy, czyli ukierunkowany na konkretne partie ciała lub całościowy podczas którego wymasuję całe ciało*.

Masaż klasyczny – dlaczego warto z niego skorzystać?

Poprawia elastyczność skóry i tkanek podskórnych
Poprzez ruch podczas masażu „rozklejamy” kolejne warstwy, co powoduje większe możliwości przesuwania,a to z kolei skutkuje uelastycznieniem i ujędrnieniem ciała.

Poprawia ukrwienie
Na skutek bodźców mechanicznych, następuje miejscowe przekrwienie tkanek co jest spowodowane rozszerzeniem się naczyń włosowatych skóry i drobnych tętniczek.

Poprawia trofikę, czyli poprawia odżywienie tkanek
Skutkiem „ubocznym” miejscowego przekrwienia jest lepsze odżywienie tkanek. Świeża krew dostarcza tkankom tlen i substancje odżywcze co powoduje lepszą regeneracje tkanek i poprawę ich pracy.

Może rozluźnić lub pobudzić mięśnie
w zależności jaki efekt chcemy uzyskać i jakich technik użyję, możemy rozluźnić lub pobudzić mięśnie. Jest to przydatne podczas nierównomiernego napięcia tkanek, gdzie chcemy jedną stronę (spiętą) rozluźnić, a drugą (rozluźnioną/rozciągniętą) pobudzić, co również może zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Odpręża ciało i umysł
Po całym dniu czy tygodniu pracy, spięcia i stres mogą powodować przemęczenie czy bóle głowy, w takim wypadku masaż karku potrafi zdziałać cuda. Czujemy się po nim świeżo i zrelaksowani.

Podczas masażu całościowego masowane są*:

  • Plecy
  • Kark
  • Brzuch
  • Klatka piersiowa
  • Pośladki
  • Nogi (całe kończyny dolne)
  • Ręce (całe kończyny górne)

*Jeżeli nie życzysz sobie masażu którejś z wyżej wymienionych partii ciała, powiedz mi o tym przed przystąpieniem do masażu.

Nie masuję stref intymnych.

1 komentarz do “Masaż Klasyczny”

  1. Masaż klasyczny jest świetny! Moja mama gabinety kosmetyczne odwiedzała tylko po to, aby korzystać z komory tlenowej, lecz pewnego razu zrobiłam jej prezent i z jednego zabiegu udała się od razu na drugi. Mama była zachwycona po masażu klasycznym!

Możliwość komentowania została wyłączona.

O mnie

Cześć! Nazywam się Karol Sobczyk. Jestem masażystą i trenerem personalnym. Zawodowo zajmuję się usuwaniem bólu pleców, a w niektórych przypadkach mogę odmłodzić ciało o kilka lat. 

Ja Cię lubię, a Ty mnie?

Newsletter

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisując się oświadczasz, że zgadzasz się na otrzymywanie maili w ramach Newslettera. Więcej info tutaj.

Szanuję Ciebie, Twoją prywatność i Twój czas. Będę wysyłał Ci wszelkie aktualności, informacje o nowościach i podsumowaniach. W każdym momencie możesz się wypisać z newslettera.

Masaże

Masażysta Karol Sobczyk

0

Od umówienia na masaż dzieli Cię jeden krok

Wypełnij poniższe pola i oczekuj telefonu ode mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 48h (zazwyczaj w ciągu 12h)