Mobilny masażysta
Karol Sobczyk

Masaż z dojazdem do domu
Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Kosakowo, Mosty, Rewa, Koleczkowo i okolice

masaż odchudzający
masaż odchudzający

Masaż odchudzający w ofercie SPA

Przeglądając jakiś czas temu różne SPA czy gabinety gdzie wykonywane są masaże, w wielu miejscach natrafiłem na dziwny twór pod tytułem masaż odchudzający lub masaż wyszczuplający. Jako że jestem również trenerem personalnym i co nie co wiem jak można schudnąć zaciekawiły mnie te masaże. Znalazłem tam takie opisy jak:

„Redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, poprawia jędrność i elastyczność skóry. Polega on na intensywnym ręcznym rozbijaniu tkanki tłuszczowej w okolicach ud, pośladków i brzucha.”

lub

„Masaż odchudzający cechuje duża intensywność ruchów, które mają za zadanie rozbić podskórną tkankę tłuszczową, dzięki czemu tłuszcz ten łatwiej się wchłania.”

Przykro mi, ale to stek bzdur. Masaż sam w sobie nie może nas odchudzić. Proces redukcji tkanki tłuszczowej jest zależny przede wszystkim od bilansu kalorycznego i musi on być ujemny. Żadne intensywne ruchy czy „rozbijanie” tkanki tłuszczowej nie przyśpieszy jej eliminacji.

Teoretyzowanie

Teoretycznie intensywne masaże takie jak masaż izometryczny czy masaż sportowy mogłyby się przyczynić do schudnięcia. Jednakże trzeba by być idealnie w zerze kalorycznym i korzystać z przynajmniej 2-3 takich masaży dziennie. Cytując Przemka Karasińskiego, taka strategia najpierw odchudzi Twój portfel, następnie masażystę i na końcu osobę masowaną. Generalnie taka metoda redukcji nie jest ani efektywna, ani zdrowa.

Masaż, a odchudzanie

Chciałbym jeszcze dodać, że masaż może wspomóc odchudzanie. Jeśli ciężko ćwiczysz i trzymasz dietę tak, że utrzymujesz ujemny bilans kaloryczny, masaże Ci pomogą w regeneracji. Zadziałają zarówno na Twoją głowę, jak i ciało. Masaże zredukują Twój stres, poprawią samopoczucie, a także mogą przyśpieszyć regenerację mięśni i całego organizmu, dzięki czemu będziesz mógł częściej lub ciężej ćwiczyć. Dopiero w ten sposób, masaże mogą się przyczynić do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Same, bez treningu i diety, nie przyczynią się do tego. Cytując Remigiusza Mroza „Z pustego nawet Chyłka nie wypije.”

Odchudzający ≠ Wyszczuplający

Warto dodać, że słowo odchudzający nie jest tożsame z wyszczuplającym. Pierwsze odnosi się do redukcji tkanki tłuszczowej, drugie zaś do redukcji obwodów i wizualnego poprawienia wyglądu. Masaż wyszczuplający jak najbardziej istnieje. W pierwszym akapicie wymieniłem go wraz z masażem odchudzającym dlatego, że często pod masażem wyszczuplającym było o redukcji tkanki tłuszczowej. W praktyce jednak, masaż ten istnieje i naprawdę działa. Poprzez masaż możliwe jest usunięcie lub zmniejszenie obrzęku czy cellulitu, co daje efekt wyszczuplenia i może zmniejszyć obwody. Jednak jeszcze raz podkreślę, to nie jest redukcja tkanki tłuszczowej.

Podsumowując

 • Masaż odchudzający nie istnieje. Najpierw odchudzi Twój portfel, potem masażystę, a na końcu Ciebie.
 • Możesz wspomóc swoją regenerację poprzez masaż, przez co możesz częściej lub ciężej trenować – szybsza redukcja tkanki tłuszczowej.
 • Odchudzający ≠ Wyszczuplający.
 • Masaż wyszczuplający zmniejsza obwody, redukuję obrzęk i cellulit.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem Ci temat masaży odchudzających i wyszczuplających. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało możesz napisać je w komentarzu.

Dziękuję

2 komentarze do “Masaż odchudzający NIE ISTNIEJE”

 1. Natrafiłem na ten artykuł przeglądając Twojego bloga. Pierwszy raz w życiu ktoś mnie zacytował 😉 ale podtrzymuję tę teorię. Dobrze świadczy o masażyście, gdy nie próbuje naciągać klientów na nieskuteczne (ale drogie) zabiegi. Brawo.

  Odpowiedz
  • Zapadło mi to mocno w pamięci, bo to bardzo bezpośrednie i zgodne z prawdą stwierdzenie.
   Podoba mi się Pana światopogląd, dlatego myślę że jeszcze nie raz pojawią się Pana słowa

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

O mnie

Cześć! Nazywam się Karol Sobczyk. Jestem masażystą i trenerem personalnym. Zawodowo zajmuję się usuwaniem bólu pleców, a w niektórych przypadkach mogę odmłodzić ciało o kilka lat. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Ja Cię lubię, a Ty mnie?

Newsletter

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisując się oświadczasz, że zgadzasz się na otrzymywanie maili w ramach Newslettera. Więcej info tutaj.

Szanuję Ciebie, Twoją prywatność i Twój czas. Będę wysyłał Ci wszelkie aktualności, informacje o nowościach i podsumowaniach. W każdym momencie możesz się wypisać z newslettera.

Masaże

Masażysta Karol Sobczyk

0

Od umówienia na masaż dzieli Cię jeden krok

Wypełnij poniższe pola i oczekuj telefonu ode mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 48h (zazwyczaj w ciągu 12h)