Mobilny masażysta
Karol Sobczyk

Masaż z dojazdem do domu
Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Kosakowo, Mosty, Rewa, Koleczkowo i okolice

masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich (MTG) jest jedną z najefektywniejszych manualnych form terapii układu ruchu i nie tylko. Mimo „groźniej” nazwy, masaż ten jest wyjątkowo delikatny, spokojny i niebolesny. Warto jednak wspomnieć, że nie jest to masaż relaksacyjny i może być troszkę mniej komfortowy. Używam stwierdzenia, że do tej terapii trzeba użyć miękkiego dotyku lub miękkiej dłoni. Dzięki temu można skutecznie pracować z głębszymi warstwami.

Dlaczego warto skorzystać z Masażu Tkanek Głębokich?

To co wyróżnia tą formę terapii od innych masaży, to na pewno skuteczność i aktywna praca pacjenta. Pacjent współpracuje z masażystą poprzez oddech oraz napinanie i rozluźnianie mięśni.

W MTG zwraca się uwagę na bardziej „błahe” dla pacjenta partie ciała jak przepona, mięsień biodrowo-lędźwiowy, kość krzyżowa czy mięśnie pochyłe. Praca z tymi punktami potrafi zdziałać cuda. Możemy pozbyć się migren, wad postawy czy problemów z trawieniem. Masaż Tkanek Głębokich może oddziaływać miejscowo jak i globalnie. Znaczy to, że możesz poczuć ulgę w masowanym miejscu, ale również w zupełnie innym miejscu.

Definicja masażu tkanek głębokich (wg Rafała Uryzaj)* to forma pracy terapeutycznej na tkankach miękkich prowadzona w sposób celowy, świadomy oraz nieschematyczny, wymagający znajomości zasad tensegracji oraz warstwowości tkanek. Celem tej formy terapii jest odnalezienie utrzymujących się restrykcji i nieprawidłowych napięć w obrębie układu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego, a następnie dążenie do rozluźnienia i przywrócenia tkankom miękkim tego układu ich fizjologicznej długości, sprężystości, przesuwalności oraz elastyczności.

  • Uryzaj R. Masaż tkanek głębokich. Koncepcja pracy z tkankami miękkimi. Rehabilitacja w praktyce 2016; 4: 63-67.

O mnie

Cześć! Nazywam się Karol Sobczyk. Jestem masażystą i trenerem personalnym. Zawodowo zajmuję się usuwaniem bólu pleców, a w niektórych przypadkach mogę odmłodzić ciało o kilka lat. 

Ja Cię lubię, a Ty mnie?

Newsletter

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisując się oświadczasz, że zgadzasz się na otrzymywanie maili w ramach Newslettera. Więcej info tutaj.

Szanuję Ciebie, Twoją prywatność i Twój czas. Będę wysyłał Ci wszelkie aktualności, informacje o nowościach i podsumowaniach. W każdym momencie możesz się wypisać z newslettera.

Masaże

Masażysta Karol Sobczyk

0

Od umówienia na masaż dzieli Cię jeden krok

Wypełnij poniższe pola i oczekuj telefonu ode mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 48h (zazwyczaj w ciągu 12h)