Mobilny masażysta
Karol Sobczyk

Masaż z dojazdem do domu
Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Kosakowo, Mosty, Rewa, Koleczkowo i okolice

Dziś powiem Ci o kilku rzeczach, które pomogą Ci utrzymać zdrowie, a przynajmniej mocno opóźnią jego stratę przez pracę fizyczną.

Może się mylę, to proszę, abyście mnie uświadomili, ale praca fizyczna kojarzy mi się z podnoszeniem czegoś ciężkiego, niewygodnego i/lub przenoszenie tego z punktu A do punktu B. Takie jest moje wyobrażenie i na podstawie tego, powiem Ci co możesz zrobić, aby uratować swoje plecy.

🔸️Umiejętność podnoszenia
Prawie zawsze jak widzę pracowników hipermarketów, którzy wykładają towar, widzę jak nieumiejętne podnoszą kartony i strasznie obciążają swoje plecy.
Istnieją trzy proste (to nie to samo co łatwe) wzorce, dzięki którym możesz podnosić bezpiecznie z ziemi oraz ponad głowę:
🔳Martwy ciąg
🔳Przysiad
🔳Wyciskanie pionowe
Niestety w tym wpisie nie będę opisywał tych dwóch ćwiczeń, ale na Utubie łatwo znajdziesz filmiki instruktażowe.

🔸️Silne mięśnie Core
Są one odpowiedzialne za stabilizację ciała, w tym kręgosłupa, a to oznacza, że bez niej możemy mocno obciążać plecy i nie możliwe będzie trzymanie prawidłowej techniki w/w wzorców.
W osobnym poście opiszę w jaki sposób możemy ćwiczyć stabilizację.

🔸️Pełny zakres ruchu
W miarę możliwości starajmy się utrzymać pełne zakresy ruchu w stawach. Możemy To ćwiczyć poprzez odpowiednie ćwiczenia mobilizacyjne, rolowania czy rozciąganie. 5-10 min regularnej mobilizacji może znacząco wpłynąć na nasze zakresy i poprawić przez to technikę wzorców podnoszenia.

Jeśli masz pracę fizyczną i odczuwasz plecy, powinieneś się zainteresować tymi 3 punktami. A jeśli nie masz czasu, chęci lub coś innego Cię powstrzymuje przed podjęciem próby poprawy swojego własnego zdrowia, to możesz zgłosić się do mnie. Jestem w stanie Ci pomóc. Pokaże Ci odpowiednie ćwiczenia i nauczę wzorców. Wystarczy, że napiszesz do mnie 😊

O mnie

Cześć! Nazywam się Karol Sobczyk. Jestem masażystą i trenerem personalnym. Zawodowo zajmuję się usuwaniem bólu pleców, a w niektórych przypadkach mogę odmłodzić ciało o kilka lat. 

Ja Cię lubię, a Ty mnie?

Newsletter

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisując się oświadczasz, że zgadzasz się na otrzymywanie maili w ramach Newslettera. Więcej info tutaj.

Szanuję Ciebie, Twoją prywatność i Twój czas. Będę wysyłał Ci wszelkie aktualności, informacje o nowościach i podsumowaniach. W każdym momencie możesz się wypisać z newslettera.

Masaże

Masażysta Karol Sobczyk

0

Od umówienia na masaż dzieli Cię jeden krok

Wypełnij poniższe pola i oczekuj telefonu ode mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 48h (zazwyczaj w ciągu 12h)