Mobilny masażysta
Karol Sobczyk

Masaż z dojazdem do domu
Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Kosakowo, Mosty, Rewa, Koleczkowo i okolice

Wstęp

W ankiecie w momencie podsumowania wzięło udział 542 osoby. Dziękuję każdej osobie, która oddała głos.
Podejmując się podsumowania, zauważyłem, że zabrakło kilku pytań. Pytania np. o parametry metryczne ciała jak waga, wzrost czy poziom tkanki tłuszczowej pozwoliłyby w pewnym stopniu zweryfikować prawdziwość odpowiedzi. Zabrakło również takich podstawowych pytań jak „Czy czuje się Pan/Pani obecnie zdrowy/zdrowa?” czy „Jak często Pan/Pani choruje? Wliczając w to przeziębienie”. Temat pozostaje otwarty, w przyszłości na pewno podejmę się przeprowadzenia takiej ankiety ponownie, lecz dokładniej.

Osoby, które oddały głos, są w pewien sposób związane ze sportem/zdrowiem. Ankietę udało mi się opublikować tylko na grupach związanych ze sportem lub zdrowiem, stąd wyniki niestety nadal nie obrazują społeczeństwa Polskiego, a raczej tylko kreują obraz społeczeństwa związanego ze sportem lub pasjonatów zdrowego stylu życia. Całość można potraktować raczej jako ciekawostkę, aniżeli poważne badanie. Jednakże po przeanalizowaniu całości, naszło mnie kilka refleksji, dlatego zachęcam do zapoznania się z wynikami.

Esencja

Większości zdecydowanie zależy na swoim zdrowiu, bo to aż 92%, 2% nie zależy, a 6% osób nie była pewna czy im zależy. Mężczyźni stanowili 72% ankietowanych. Najliczniejszymi grupami były osoby w wieku 13-20 lat (51%) i 21-30 lat (40%). Zaledwie 61% dba o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, pozostali tylko o jedną z tych kwestii. Większa część (70%) śpi około 7-8h co jest dobrym wynikiem, druga najliczniejsza grupa (23%) śpi 5-6h co też nie jest złym wynikiem, jednak aż 77% ankietowanych w wolne dni śpi dłużej co oznacza, że ich sen nie jest regularny. Tylko 6% nie uprawia żadnej aktywności fizycznej, a aż 53% uprawia co najmniej 2 różne aktywności. Najpopularniejszymi wyborami ankietowanych są ćwiczenia siłowe (na siłowni, w domu lub na drążkach) 83%, jazda na rowerze 28% oraz bieganie 24%. Aż 34% częściej wybiera samochód lub komunikację miejską zamiast spaceru. Podobny wynik, bo 35%, wybiera ruchome schody lub windę zamiast tradycyjnych schodów. Tylko 4% wypija dziennie mniej niż 1 litr płynów, co wydaje mi się dobrym wynikiem. Mniejszość (18%) nie odżywia się zdrowo, a 27% nie wie. Pozostała część twierdzi, że je odpowiednio. Aż 22% ankietowanych je słodycze lub słone przekąski codziennie, a 40% kilka razy w tygodniu. Tylko jedna osoba zaznaczyła, że codziennie je fast food’y (typu pizza, McDonald, KFC, Kebab czy Hot Dog), ale aż 20% je przynajmniej raz w tygodniu. Aż 58% ankietowanych nie korzysta z żadnych zabiegów odnowy biologicznej w tym sauny, SPA czy masaży, do tego 10% korzysta rzadziej niż raz na 6 miesięcy. 75% twierdzi, że nie ma żadnych nałogów, a z występujących najczęstszym są papierosy/E-papierosy. 35% ankietowanych nie utrzymuje regularnego kontaktu z bliskimi lub bliższymi znajomymi, co jest zdecydowanie sporą ilością. Z pośród ankietowanych, aż 21% przeznacza na rozwój swoich pasji 2 godziny lub mniej w tym 4%, które w ogóle nie poświęcają swoim pasjom czasu.

Poza kwestiami, o które pytałem, uczestnicy dbają o zdrowie jeszcze poprzez:

  • Suplementację
  • Medytację
  • Rozciąganie i rolowanie
  • Zwierzęta

Podsumowanie

Większość uczestników ankiety pochodzi ze środowiska sportowego (zarówno amatorkiego/rekreacyjnego jak i zawodowego) oraz ze środowiska dbającego o swoje zdrowie. Mimo to, jest wiele aspektów i rzeczy, które można by poprawić, aby jeszcze lepiej dbać o swoje zdrowie w całej jego okazałości. Wiele pytań nie zostało tu zadanych czy doprecyzowanych. Temat pozostaje otwarty.

Obok zamieszczam kilka wykresów, wszystkie znajdują się w pliku PDF możliwym do ściągnięcia. Mam nadzieję, że komuś się to przyda.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie.

Jeśli chcesz sobie wszystko przejrzeć offline, możesz pobrać plik PDF

2 komentarze do “W jaki sposób dbasz o swoje zdrowie? PODSUMOWANIE ANKIETY”

  1. Cieszę się, że jest tak dużo ludzi, którzy jednak dbają o swoje zdrowie. Myślałam, że będzie ich procentowo o wiele mniej.

    • Spory procent wynika z tego, że ankiety zostały niestety opublikowane tylko na grupach związanych z ruchem i aktywnością

Możliwość komentowania została wyłączona.

O mnie

Cześć! Nazywam się Karol Sobczyk. Jestem masażystą i trenerem personalnym. Zawodowo zajmuję się usuwaniem bólu pleców, a w niektórych przypadkach mogę odmłodzić ciało o kilka lat. 

Ja Cię lubię, a Ty mnie?

Newsletter

[mailerlite_form form_id=1]

Zapisując się oświadczasz, że zgadzasz się na otrzymywanie maili w ramach Newslettera. Więcej info tutaj.

Szanuję Ciebie, Twoją prywatność i Twój czas. Będę wysyłał Ci wszelkie aktualności, informacje o nowościach i podsumowaniach. W każdym momencie możesz się wypisać z newslettera.

Masaże

Masażysta Karol Sobczyk

0

Od umówienia na masaż dzieli Cię jeden krok

Wypełnij poniższe pola i oczekuj telefonu ode mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 48h (zazwyczaj w ciągu 12h)